KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13351155

nr 1335 1155

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Teckning, Kvinnostudie. Signerad, 35x14 cm

Kondition: vikskada

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:33:49

25/6 12:21:06 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve